Przejdź do głównego menu Przejdź do sekcji głównej Przejdź do stopki

Zespół redakcyjny

Filip Łapiński

Sekretarz Redakcji | sekretarz@stanrzeczy.edu.pl

Absolwent Kolegium MISH UW – magister psychologii i absolwent socjologii pierwszego stopnia. Jego praca licencjacka poświęcona była perspektywom rozwoju tradycjonalistycznej teorii krytycznej w naukach społecznych, zaś praca magisterska różnicom w myśleniu moralnym wśród zwolenników różnych partii politycznych i kandydatów na prezydenta w wyborach z 2015 roku na podstawie teorii fundamentów moralnych Jonathana Haidta.

Antoni Głowacki

Sekretarz Działu Recenzji | dzialrecenzji@stanrzeczy.edu.pl

Doktorant Wydziału Socjologii UW, absolwent etnologii w ramach MISH UW i nauk o religii i społeczeństwie w paryskiej EHESS. Prowadził badania terenowe w Polsce i we Francji. Obecnie realizuje projekt „Współwystępowanie różnych modeli duchowości w Kościele katolickim na przykładzie trzech ruchów odnowy katolickiej” finansowany przez NCN.

Ewa Balcerzyk

Koordynator wydawniczy | ewa.balcerzyk@stanrzeczy.edu.pl

Absolwentka Publishing studies (University of Stirling w Szkocji), Podyplomowych Studiów Edytorskich (Instytut Badań Literackich PAN) i Cywilizacji śródziemnomorskiej (Wydział „Artes Liberales” UW oraz kolegium MISH UW). Prowadzi Pracownię Naukową Peryskop, w ramach której zajmuje się redakcją tekstów anglojęzycznych oraz wspieraniem czasopism naukowych w prowadzeniu działalności wydawniczej. Ze „Stanem Rzeczy” związana od 2016 roku, przez pierwsze dwa lata jako Sekretarz Redakcji.

Redaktorki językowe

Anna Łucja Mróz

Język polski | anna.mroz@stanrzeczy.edu.pl

Absolwentka Filologii Polskiej UW, ukończyła specjalizację redaktorsko-wydawniczą, pracę magisterską poświęciła zagadnieniom ortograficzno-interpunkcyjnym. Jest członkiem Zespołu Ortograficzno-Onomastycznego Rady Języka Polskiego. Współprowadziła Poradnię Językową UW oraz prowadziła zajęcia z kultury języka polskiego dla studentów pierwszego roku Filologii Polskiej UW.

Joanna Cieloch-Niewiadomska

Język polski | joanna.niewiadomska@stanrzeczy.edu.pl

Absolwentka filologii polskiej i filozofii w ramach MISH UW. Pracuje w Bibliotece Narodowej. Pisze doktorat z bibliologii.

Michelle Granas

Wydawca

dr Marcin Trepczyński

Kierownik Wydawnictwa Campidoglio | marcin.trepczynski@stanrzeczy.edu.pl

Wydawca „Stanu Rzeczy” oraz książek z zakresu humanistyki (wydawnictwo Campidoglio); z wykształcenia filozof i prawnik; adiunkt w Instytucie Filozofii UW (filozofia średniowieczna) i w Instytucie Badań Edukacyjnych (nauczanie filozofii i system kwalifikacji), od czasu do czasu muzyk rockowy (zespół Souvlaki).